Reklama
Reklama

Krzysztof Hołowczyc pojawi się na pikniku w Poznaniu. Są szczegóły!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

W czasie pikniku rodzinnego ogłoszone zostanie nazwisko najlepszego Poznańskiego Taksówkarza Roku 2023.

30 sierpnia to Dzień Taksówkarza. W tym roku w Poznaniu obchody tego święta odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 września na terenie Skoda Autodrom przy ul. Głogowskiej 425.
"Historia poznańskich taksówek ma już prawie 120 lat" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. "Pierwsze pojazdy mechaniczne i ich kierowcy pojawili się na ulicach naszego miasta w 1905 roku. Aktualnie po poznańskich ulicach jeździ ponad 8000 taksówek wożących poznaniaków oraz turystów. 3 września razem z taksówkarzami i ich rodzinami chcemy świętować Dzień Taksówkarza, a mieszkańcom - przybliżyć ten ciekawy, choć niełatwy zawód" - dodaje.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy oraz Mieczysław Hryniewicz, aktor znany m.in. ze swojej kultowej roli taksówkarza w serialu "Zmiennicy".

"Z okazji Dnia Taksówkarza chcielibyśmy w niedzielę świętować wspólnie z rodzinami nie tylko taksówkarzy, ale z mieszkańcami całego Poznania. Przygotowaliśmy dość dużo atrakcji. Będą goście specjalni - Mieczysław Hryniewicz i Krzysztof Hołowczyc - i wywiad z nimi na żywo" - zapowiada Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. "W międzyczasie będziemy rozdawać atrakcyjne upominki dla poznaniaków" - dodaje.

Przygotowano mnóstwo atrakcji. Między innymi od godziny 10:00 finaliści czwartej edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Taksówkarza Roku będą zmagać się na torze, prezentując swoje umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy. Od godziny 12.00 rozpoczną się imprezy plenerowe towarzyszące wydarzeniu. Będzie można między innymi zobaczyć zabytkowe pojazdy. O godzinie 13:30 rozpocznie się gala finałowa konkursu o tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku". Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta wraz z Krzysztofem Hołowczycem i Mieczysławem Hryniewiczem wręczą tytuł laureata najlepszemu kierowcy taksówki.

"Podczas niedzielnego pikniku wśród uczestników będą losowane atrakcyjne upominki. Nagrodą główną w loterii są weekendowe pobyty w wybranych hotelach na terenie całego kraju. Do zdobycia będą również m.in. vouchery do sklepów CH Posnania, bilety wstępu do Term Maltańskich czy na baseny należące do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji" - informują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
32.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro