Reklama
Reklama

Zapowiedziano kolejny remont w Poznaniu. Będą utrudnienia i objazdy!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay

Prace mają się rozpocząć już na przełomie sierpnia i września.

Niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. Nowa jezdnia i chodniki powstaną na całym odcinku między ul. Starogardzką a Pniewską. Już 31 sierpnia wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie w trakcie robót.
"W efekcie koniecznych zmian, ul. Architektów zostanie zamknięta dla ruchu. Objazdy zostaną wytyczone ul. Starogardzką, Tucholską i Pniewską. Wykonawca będzie realizował prace w sposób umożliwiający dojazd do posesji. Podczas robót zachowana zostanie możliwość poruszania się pieszych" - informują przedstawiciele PIM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak przekazano, przebudowa obejmuje wykonanie nowej jezdni o przepuszczalnej nawierzchni. Po obu stronach ulicy wybudowane zostaną wygodne chodniki. Skrzyżowania ul. Architektów z ul. Starogardzką i Drogowców będą wyniesione. "Przewidziana jest także budowa zatok postojowych z nawierzchnią z płyt ażurowych. Wykonawca zajmie się także budową zjazdów do posesji. Ulica Architektów zyska również nowe oświetlenie uliczne. Ponadto w zakres zadania wchodzi budowa kanału technologicznego i przebudowa kolizji elektroenergetycznych" - dodają przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro