Reklama
Reklama

Okradli taksówkarza. Zabrano im nie tylko skradzione pieniądze, ale i marihuanę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Waldemar / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Waldemar / unsplash.com

Do zdarzenia doszło we Wrześni.

W sobotę 55-letni taksówkarz poinformował policjantów, że został okradziony. A zaczęło się od przyjęcia zlecenia na kurs na jedno z miejscowych osiedli. - Jego pasażerkami miały być dwie kobiety, które odebrały rzeczy od swojej znajomej. Na miejscu wspomniane przedmioty zostały zapakowane do bagażnika pojazdu. W trakcie umieszczania bagażu obecna była kobieta i mężczyzna, którzy rozmawiali z pasażerkami - wyjaśnia policja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Gdy taksówkarz odwiózł kobiety we wskazaną lokalizację, pasażerki chciały mu zapłacić. Wtedy okazało się, że w drzwiach auta nie ma saszetki z utargiem mężczyzny. Taksówkarz wraz z pasażerkami ruszył więc pod wcześniejszy adres podejrzewając, że to kobieta i mężczyzna rozmawiający z jego klientkami zabrali saszetkę.

- Osoby, od których odbierane były rzeczy stanowczo zaprzeczyły, aby miały coś wspólnego ze zniknięciem saszetki. Próbą rozwiązania tego sporu było wezwanie wrzesińskich policjantów, którzy w konsekwencji zatrzymali mężczyznę, natomiast jego koleżanka została wezwana w charakterze świadka.

19-latka w trakcie składania wyjaśnień przyznała, że wraz z kolegą ukradli saszetkę. W środku było blisko 1100 złotych. - Plan zakładał, że podczas załadunku rzeczy 19-latek ukradnie z samochodu portfel lub jak w tym przypadku saszetkę z pieniędzmi. Całość, a nawet więcej niż skradzione mienie zostało odzyskane. W torbie, w której schowana była saszetka, znajdowały się także środki odurzające o wadze ponad 10 gram. Wykonany test narkotykowy wykazał, że była to marihuana należąca do mieszkanki Wrześni.

Para za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro