Reklama
Reklama

Zakradł się pod osłoną nocy na prywatną posesję po to, żeby ... ukraść drzewko. Wszystko zarejestrowała kamera

fot. Kadr nagrania przesłanego od Czytelnika
fot. Kadr nagrania przesłanego od Czytelnika

Czytelnik zwrócił się do redakcji WTK z prośbą o opublikowanie filmu ku przestrodze dla innych właścicieli posesji.

Ktoś z piątku na sobotę zwiedził sobie naszą posesję w Krośnie ul. Tylna (gmina Mosina). Zabrał drzewko i poszedł, zresztą widać na filmiku - napisał w poniedziałek właściciel posesji, z której zginęło drzewko.

Zapytany, czy zgłaszał incydent policji, odpowiedział - Za niska szkodliwość czynu. Chodzi mi o przestrogę dla innych właścicieli posesji w naszej okolicy i nie tylko.

Na nagraniu nie widać twarzy osoby, która weszła na prywatną posesję. Mężczyzna zakradł się pod okno, zabrał stamtąd drzewko i powolnym krokiem oddalił się.

Do podobnych incydentów dochodziło w Mosinie dwa lata temu. Lokalna gazeta wydała dla społeczności ostrzeżenie - W nocy miała miejsce próba kradzieży auta na jednej z posesji przy ulicy Strzeleckiej w Mosinie. Złodzieje uszkodzili bramę, weszli na posesję, próbowali przejąć sygnał kluczyka (nie udało im się), nie spłoszyli się nawet, gdy automatyczna lampa zaświeciła im prosto w oczy, po czym odeszli bezczelnie zamykając za sobą bramę - napisała w 2021 roku "Gazeta Mosińsko-Puszczykowska".
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro