Reklama

Seniorka ukradła portfel pozostawiony w sklepie. Wzięła gotówkę, a resztę wyrzuciła w krzaki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Emil Kalibradov / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Emil Kalibradov / unsplash.com

Do zdarzenia doszło w Jarocinie.

12 sierpnia w jednym z marketów na terenie Jarocina pojawił się mieszkaniec gminy, który robił zakupy. - Szukając towaru położył na chwilę na półce portfel, w którym miał swoje dokumenty i kartę bankomatową oraz ponad 3700 złotych. Pochłonięty zakupami klient zapomniał zabrać swoją własność z półki. Gdy przypomniał sobie, w którym miejscu pozostawił portfel, wrócił na miejsce, ale jego własności już go tam nie było - podaje jarocińska policja.

Właściciel portfela poczekał jeszcze dwa dni licząc na to, że ktoś zwróci mu zgubę. Tak się jednak nie stało. Sprawa trafiła więc do policjantów. - Tego samego dnia nieznana mu młoda kobieta przyniosła do jego mieszkania portfel wraz z dokumentami, ale brakowało w nim gotówki. Jak przekazała pokrzywdzonemu, zguba została znaleziona przez towarzyszącego jej chłopca w zaroślach nieopodal jednego z marketów - dodaje.

Policjanci zajęli się sprawą i na podstawie m.in. z nagrań kamer monitoringu wytypowali osobę, która mogła dokonać kradzieży. - 63-letnia mieszkanka Jarocina została zatrzymana 16 sierpnia i przewieziona do komendy. Tutaj usłyszała zarzut kradzieży mienia i zarzut kradzieży dokumentów. Zatrzymana przyznała się do przedstawionych zarzutów. Potwierdziła też, że portfel wyrzuciła w zarośla po tym, jak wyjęła z jego wnętrza pieniądze.

Kobiecie grozi teraz do 5 lat więzienia. Skradzionych pieniędzy jeszcze nie wydała, dlatego cała kwota trafiła do pokrzywdzonego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro