Reklama

Przekroczył dopuszczalną wagę o 700 procent

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Niestety, ale takie sytuacje nie należą do rzadkości na naszych drogach.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, inspektorzy z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzali kontrole 10 sierpnia w Gizałkach. Jeden z kontrolowanych pojazdów przy ładowności do 0,39 tony był zapakowany elementami drewnianymi ważącymi 2,89 tony. - Kierowca przekroczył ładowność o 2,5 tony, czyli ponad 700 procent - podaje WITD. Podobnym przekroczeniem może się "pochwalić" kierowca, który wiózł artykuły spożywcze. - Obydwaj kierujący pojazdami zostali ukarani mandatami w wysokości 2.500 zł każdy.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

Niestety, ale wszystkie pojazdy sprawdzone tego dnia były za ciężkie. - Ważyły za dużo od 0,5 t do 3,0 t. Wszyscy kierowcy otrzymali zakaz dalszej jazdy do momentu doprowadzenia pojazdów do normatywności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
16℃
Poziom opadów:
5.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro