Reklama
Reklama

Przyszli adwokaci zabalowali w podpoznańskim hotelu. Wymiociny, uszkodzona łazienka i włączone czujniki dymu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Yutacar / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Yutacar / unsplash.com

Impreza odbyła się w czerwcu w Swarzędzu.

Nieoficjalne ustalenia w tej sprawie podaje Radio Poznań. Jak podaje rozgłośnia, w czerwcu w restauracji przy hotelu Hampton by Hilton w Swarzędzu zorganizowano bal aplikantów adwokackich. Dziennikarze dotarli do maila, jakiego skarbniczka Rady Aplikanckiej przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej wysłała do uczestników imprezy.

Z wiadomości wynika, że impreza miała się wymknąć spod kontroli. Hotel w protokole przygotowanym po imprezie podał, że uczestnicy mieli zabrudzić wymiocinami krzesła, wykładzinę w sali, a także chodniki i kosze przed salą. Dodatkowo stwierdzono uszkodzenia w męskiej toalecie, a sala musiała po imprezie być ozonowana.

To nie koniec. W imprezową noc na miejsce wezwano strażaków, bo w trakcie imprezy doszło do uruchomienia czujników dymu. Strażacy pomagali też osobie znalezionej przez ochroniarzy w toalecie. Uruchomienie czujników dymu wiązało się z uciążliwością dla innych gości hotelu - do rachunku doliczono więc poczęstunek dla nich w ramach przeprosin. Szkody oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Z ustaleń Radia Poznań wynika, że to jeden z członków Rady Aplikanckiej podpisał umowę na organizację imprezy, a teraz ma ponieść odpowiedzialność za szkody. Zaapelowano więc do uczestników imprezy o dobrowolne przyznanie się i pokrycie kosztów. Zarówno hotel, jak i Rada nie komentują sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
28.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro