Reklama
Reklama

Absurd na Starołęce. Inwestor najpierw wybudował schody, a później zastawił je barierkami

fot. KaT
fot. KaT

Taki kwiatek z ulicy Wagrowskiej.

O sprawie poinformował Widz WTK. - Około tydzień temu przy ulicy Wagrowskiej doszło do zabawnej, ale mało zabawnej dla mieszkańców, sytuacji. Podczas rozbudowy infrastruktury pieszo-rowerowej zostało odgrodzone przejście z bloku numer 3. W związku z tą sytuacją mieszkańcy kierujący się na os. Armii Krajowej muszą obchodzić blok dookoła. Pytanie do władz miasta, dlaczego istniejące schody zostały odgrodzone? Nie można było zrobić tego inaczej - dopytuje.

Okazuje się, że błąd popełnił inwestor odpowiedzialny za postawienie tu bloków i budowę infrastruktury osiedlowej. - Schody zostały wykonane przez inwestora budującego pobliskie osiedle mieszkaniowe bez zgody Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu i wbrew wcześniejszym uzgodnieniom - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM. - Funkcjonowanie schodów w tym miejscu jest niedopuszczalne, gdyż prowadzą bezpośrednio na skrzyżowanie dróg rowerowych, natomiast szczelna obudowa obiektu przy schodach zlokalizowana na łuku ogranicza widoczność co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa dla rowerzystów i pieszych. Dlatego ZDM wezwał inwestora do podjęcia działań celem dostosowania zagospodarowania terenu do zgodności z projektem - dodaje.

To właśnie inwestor zamontował barierki uniemożliwiające wejście ze schodów na drogę dla rowerów. - W naszej ocenie jest możliwa realizacja dojścia z terenu inwestora na chodnik, ale w uzgodnionym z ZDM miejscu i wymagająca przebudowy na terenie inwestora - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro