Reklama

Problem z systemem naboru do szkół ponadpodstawowych! System nie działa, a o 15.00 mija ważny termin

fot. nabor.pcss.pl
fot. nabor.pcss.pl

Alarmują nas rodzice absolwentów ósmych klas.

W tej sprawie otrzymaliśmy w poniedziałek sporo wiadomości. Właśnie w poniedziałek o godzinie 15.00 mija termin na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Także do 15.00 uczniowie mają możliwość dokonania zmiany wcześniej złożonego wniosku, z uwagi na zamianę szkół lub oddziałów albo mogą złożyć nowy wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami. Okazuje się jednak, że system nie działa.

- Dziś do 15:00 można zmieniać wniosek w rekrutacji do szkoły średniej w Poznaniu. Ale od rana nie można załączyć załączników do wniosku. Nie zakładam, że to wina przeciążenia, bo strona działa i można wniosek edytować. PCSS odrzuca połączenia telefoniczne i ma z nimi kontaktu. Wniosek bez załączników jest nieważny więc nie mamy dokumentacji złożonej i nie bardzo wiemy, co się dzieje - napisał do nas Paweł.

- Obecnie jest jakaś gigantyczna awaria systemu obsługiwanego przez PCCS. Oczywiście nie ma żadnej informacji, telefon podany jako pomoc techniczna nie działa, poprzez e-mail również nie ma kontaktu. Nie można załączać i wysyłać skanów świadectwa oraz wyników egzaminu. Wszyscy są zdenerwowani, bo termin uzupełnienia tych dokumentów mija dzisiaj o 15.00 - dodaje Marcin.

Ale takich wiadomości otrzymaliśmy od rana więcej. Zwróciliśmy się z pytaniem w tej sprawie do Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 10.07.2023 r., godz. 13.04
    Aktualizacja
    poniedziałek, 10.07.2023 r., godz. 13.04
    Nasz Czytelnik o 13.00 poinformował nas, że w końcu udało mu się zalogować i pobrać załączniki ze strony. W Wydziale Oświaty Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się natomiast, że problemy występują w całej Polsce. - Wydział Oświaty jest w stałym kontakcie z PCSS. System umożliwia wprowadzanie zmian we wniosku.W momencie stwierdzenia braku możliwości wysłania wniosku wraz z załącznikami w systemie elektronicznym "Nabór", prosimy wydrukować podpisany wniosek i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru wraz z wymaganymi dokumentami - wyjaśnia Katarzyna Plucińska z Wydziału Oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro