Reklama
Reklama

Modne i praktyczne sposoby na aranżacje okien od Małgorzaty

Dekoracja okien to jeden z etapów aranżacji wnętrz, przez który przechodzi praktycznie każdy. W tym artykule wspólnie ze znaną poznańską firmą - Małgorzata Dekoracja i Automatyka, powiemy Wam jakie rozwiązania aktualnie są na topie.

Zanim jeszcze zaczniemy, klikając w linki możecie dowiedzieć się od zespołu Małgorzaty więcej o danym rozwiązaniu.

Żaluzje drewniane i aluminiowe
Coraz większą popularnością w dekoracji okien poznańskich domów i mieszkań cieszą się żaluzje drewniane i aluminiowe. Ten typ dekoracji to połączenie efektownego wyglądu, dobrych właściwości zaciemniających oraz bardzo łatwej konserwacji. Szczególnie w szerokości 50mm, żaluzje świetnie prezentują się we wnętrzach w praktycznie każdym stylu, a szeroka palet kolorów lamelek pozwala dopasować się do każdej aranżacji.
Małgorzata poznań - żaluzje

Zasłony akustyczne
Chyba każda osoba mieszkająca w Poznaniu, a szczególnie w ścisłym centrum wie jak uciążliwy może być hałas pochodzący z ruchliwej ulicy. Oczywistym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych okien, ale nie zawsze jest taka możliwość oraz i tak nie wygłuszają one całości dźwięków. Rozwiązaniem od Małgorzaty są zasłony akustyczne które łączą w sobie dekoracyjność zasłon i funkcjonalność właśnie takich okien lub innych rozwiązań akustycznych. Zasłony akustyczne zdecydowanie różnią się budową od tradycyjnych, jednakże na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć różnicę. Dzielą się one na dwa typy. Zasłony akustyczne dźwiękoszczelne są zdecydowanie grubsze, uszyte na specjalnej podszewce i z wypełnieniem chronią przed dźwiękami pochodzącymi z zewnątrz budynku/pokoju. Zasłony dźwiękochłonne mają za zadanie pochłaniać fale dźwiękowe we wnętrzach redukując pogłos.
Dowiedz się więcej o zasłonach akustycznych

Rolety rzymskie
Rolety rzymskie to idealne rozwiązanie łączące w sobie praktyczność i dekoracyjność. Są one szyte z tkanin zasłonowych, dzięki czemu można je skomponować na nieskończenie wiele możliwości i wpasować je do każdego stylu wnętrza. Rolety rzymskie mogą być sterowane zarówno ręcznie- za pomocą mechanizmu koralikowego oraz elektrycznie.
Małgorzata poznań - rolety rzymskie

Rolety zwijane elektryczne
Rolety zwijane są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez poznaniaków jeżeli chodzi o aranżacje okien. Istnieje masa wariantów takich rolet, jednakże najbardziej efektownym, wytrzymałym i praktycznym na co dzień są rolety elektryczne. Dzięki nim możesz za pomocą jednego kliknięcia zasłonić okno oraz zaprogramować je tak aby odsłaniały się lub zasłaniały o danej godzinie.
Małgorzata poznań - rolety

Karnisze sufitowe
Większość osób słysząc słowo "karnisz", od razu wyobraża sobie metalowy lub drewniany drążek zamontowany na ścianie nad oknem. Aktualnie jednak , największą popularnością cieszą się karnisze szynowe. Oprócz tego że prezentują się zdecydowanie efektowniej, są także bardziej wytrzymałe i praktyczne na co dzień. Wśród nich szeroko stosowane są dwa typy. Pierwszy z nich to manualne szyny KS. Wykonane z malowanego proszkowo aluminium są tanim, wytrzymałym i bardzo dobrze prezentującym się sposobem na zawieszenie dekoracji. Można je montować bezpośrednio na suficie, ścianie czy we wcześniej przygotowanej wnęce. Co więcej karnisze KS dostosowane są do gięcia, więc można za ich pomocą udekorować na przykład wykusz. Drugim rozwiązaniem, droższym ale dającym wiele więcej możliwości są karnisze elektryczne. Dzięki nim firanki lub zasłony zachowują świeżość na dłużej. Przy ich zastosowaniu, nie trzeba już ciągnąc za dekoracje a później je układać. Za jednym kliknięciem na pilocie, panelu ściennym czy w aplikacji na smartfona dekoracje ułożą się zawsze tak samo idealnie. Karnisze elektryczne możesz także zaprogramować tak aby odsłaniały lub zasłaniały twoje zasłony o wybranej godzinie.
Małgorzata poznań - karnisze

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro