Reklama

Miejski wandal i kościelny złodziej w jednym. Został zatrzymany

fot. policja
fot. policja

48-latek z Kórnika ma na koncie sporo wybryków.

16 kwietnia w nocy na placu Niepodległości w Kórniku doszło do dewastacji. Między innymi wyrwano stojak ozdoby wielkanocnej, a także płytę chodnikową na rynku. Poprzewracano też śmietniki, powyrywano kwiaty, wysypano ziemię z miejskich donic, a do tego uszkodzono poręcze schodów do jednego z mieszkań. Sprawcę zatrzymano dwa dni później - to 48-latek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Szybko okazało się, że mężczyzna odpowiada nie tylko za dewastację miejskiej własności. - Śledczy wykryli, że w dłuższym okresie czasu, od grudnia ubiegłego roku, ten sam mężczyzna miał związek z kradzieżami metalowych elementów z lokalnego kościoła - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji. - Miedziane rynny i uchwyty demontował z elewacji budynku kościoła w celu ich spieniężenia. W trakcie tego procederu dodatkowo uszkodził elementy instalacji kablowej oraz lampy oświetleniowe, powodując tym samym łączne straty o wysokości blisko 20 tys. złotych - dodaje.

Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro