Reklama
Reklama

W Poznaniu w piątek odbędzie się "Droga Krzyżowa w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Początek zaplanowano na godzinę 19:00.

Uczestnicy drogi krzyżowej przejdą z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce pod pomnik św. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim. Jak informują organizatorzy, to w ramach "solidarności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II". Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na Rynku Śródeckim. Modlitwie przewodniczyć będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jak komentował w rozmowie z Gazetą Wyborczą, zaraz po tym, jak odwołany został marsz papieski, ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii, to do udziału w tym wydarzeniu w obronie dobrego imienia papieża zachęca arcybiskup Gądecki. "W tym roku nawiązywać będzie do nauczania Jana Pawła II. Weźmie w niej udział arcybiskup metropolita poznański. Stąd wynika propozycja wzięcia udziału w tym wydarzeniu ściśle religijnym skierowana do osób zaangażowanych w działalność duszpasterską w archidiecezji poznańskiej. Trudno mi ustosunkowywać się do innych inicjatyw w obronie dobrego imienia papieża ani tym bardziej wypowiadać się na ten temat w odniesieniu do innych miast w Polsce" - przekazał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro