Reklama
Reklama

Mimo reanimacji 40-latek zmarł na ścieżce rowerowej. Są nowe decyzje wobec podejrzanego

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

34-latkowi grozi nawet dożywocie.

O tragicznym zdarzeniu również na łamach portalu epoznan.pl informujemy od kilku dni. W sobotę wieczorem na ścieżce pieszo-rowerowej u zbiegu ul. Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Armii Krajowej w Kaliszu, doszło do awantury. 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Wstępnie do sprawy zatrzymano cztery osoby. Jak informował w poniedziałek portal Kalisz24. INFO jedna z nich została doprowadzona do prokuratury i usłyszała zarzuty. To 34-letni mieszkaniec Kalisza Adrian M. Podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył zeznania.

Do sprawy odnoszą się dziś policjanci. Jak relacjonują, w nocy 18 marca służby zostały wezwane do do 40-letniego mężczyzny, który miał się źle poczuć. "Na miejscu okazało się, że podczas kłótni z innym mężczyzną, 40-latek został zraniony nożem. Pomimo podjętej reanimacji kaliszanina nie udało się uratować. Jeszcze na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33-lat, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Kolejne dwie osoby (mężczyźni w wieku 31 i 34-lat), zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Kryminalnego kilka godzin po zdarzeniu" - relacjonuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

"Na miejscu, podczas oględzin policjanci zabezpieczyli m.in. nóż, którym posłużył się sprawca. Praca policjantów pionu kryminalnego przyczyniła się do wytypowania i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Okazało się, że to zatrzymany w niedzielny poranek 34-latek, śmiertelnie ranił kaliszanina" - dodaje.

Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia. We wtorek wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro