Reklama
Reklama

Zabójstwo na ścieżce pieszo-rowerowej. Podejrzany użył gazu pieprzowego i noża

fot. PZA / Kalisz24.INFO
fot. PZA / Kalisz24.INFO

Do zdarzenia doszło w Kaliszu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w sobotę wieczorem na ścieżce pieszo-rowerowej u zbiegu ul. Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Armii Krajowej w Kaliszu, doszło do awantury. 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Wstępnie do sprawy zatrzymano cztery osoby. Dziś jedna z nich została doprowadzona do prokuratury i usłyszała zarzuty. To 34-letni mieszkaniec Kalisza Adrian M. Jak przekazuje portal Kalisz24.INFO, podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył zeznania.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"W oparciu o poczynione ustalenia, Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący tego, że w dniu 18 marca działając z zamiarem bezpośrednim, zaatakował pokrzywdzonego w ten sposób, że podczas kłótni i szarpaniny dwukrotnie użył wobec niego gazu pieprzowego, pryskając nim w okolice twarzy pokrzywdzonego oraz kopnął go w okolice klatki piersiowej, a następnie zadał cios w okolice klatki piersiowej nożem o długości ostrza 8,5 cm i szerokości 1,9 cm, co skutkowało powstaniem rany penetrującej, która w efekcie doprowadziła do zgonu pokrzywdzonego. Przesłuchiwany mężczyzna częściowo przyznał się do postawionych mu zarzutów, potwierdzając udział w zdarzeniu i składając w tym zakresie stosowane wyjaśniania" - mówi lokalnemu portalowi prok. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro