Reklama

Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu ma zostać poszerzona. Kiedy i o jaki rejon?

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował swoje plany Komisji Transportu i Gospodarki Mieszkaniowej Rady Miasta.

Jak informuje Biuletyn Miejski, polityka parkingowa prowadzona przez Zarząd Dróg Miejskich przynosi oczekiwane efekty - mniej kierowców wybiera się do centrum samochodami, a jeśli wizyta autem jest konieczna, trwa krótko, przez co dziś nie ma większych problemów ze znalezieniem wolnego miejsca w SPP.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jeśli polityka parkingowa przynosi oczekiwany skutek, planowane jest poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o część Sołacza. - Teren w rejonie al. Wielkopolskiej zostanie włączony do strefy na wniosek Rady Osiedla. Nastąpi to 2 października. W tym rejonie jest obecnie 112 legalnych miejsc parkingowych, po wprowadzeniu strefy będzie ich 103. Uchwała ws. poszerzenia strefy będzie procedowana przez Radę Miasta Poznania w maju - czytamy w Biuletynie.

Ale to nie koniec. ZDM chce także poszerzyć SPP o Górczyn i Ogrody. Szanse, że stanie się to w tym roku, są jednak niewielkie. - ZDM przeprowadzi badanie ankietowe kierowców, żeby sprawdzić, kto tam parkuje. Badanie to jest możliwe dzięki przyjęciu przez RMP poprawki zgłoszonej przez radnego Tomasza Stachowiaka. Badania parkowania odbędą się w maju, bo miesiąc ten daje najbardziej miarodajne wyniki.

Nowością ma być parking park & ride na Górczynie. Kończy się jego projektowanie, ale obecnie w budżecie miasta nie ma pieniędzy na ten cel. Inna nowość to okamerowane samochody, które mają kontrolować, czy kierowcy opłacili parkowanie w SPP. W tym roku ZDM chce kupić taki pojazd, a od 2024 roku e-kontrole miałyby się odbywać na Łazarzu i Wildzie.

W planach jest również wymiana 200 parkomatów znajdujących się w centrum Poznania. Mają być nowocześniejsze - bez płatności gotówką. Płatność będzie odbywać się elektronicznie i dotykowo, a maszyny nie będą już drukować biletów parkingowych. Testowo parkomat bez możliwości płacenia gotówką pojawi się w najbliższych dniach na Łazarzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro