Reklama
Reklama

Warzywa coraz droższe. Kradli pory prosto z pola, grozi im do 5 lat więzienia

fot. policja
fot. policja

Nie był to ich pierwszy raz.

Inflacja wciąż szaleje, a ceny warzyw w sklepach potrafią zaskoczyć. Sposób, by na tym zarobić, znaleźli 36-latek i 35-latek z powiatu ostrowskiego. - Kilka dni temu, w nocy na policję zadzwonił mieszkaniec jednej z miejscowości zgłaszając, że ujął mężczyznę, który kradł z jego pola warzywa. Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego wraz z ujętym przez niego mężczyzną - podaje ostrowska policja.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Policjanci szybko ustalili, że 36-latek wraz z, jak twierdził, nieznanym mu mężczyzną, przyjechali autem na pole, by ukraść trochę porów. - Mężczyźni zabrali z pola wykopane warzywa i spakowali do samochodu, którym przyjechali. Funkcjonariusze ustalili, że to nie była pierwsza kradzież 36-latka. Pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego i w piwnicy znaleźli kilkadziesiąt sztuk poukładanych warzyw. Ustalili też kolejnego z mężczyzn. Okazał się nim 35-latek, który przed policjantami ukrył się na strychu u swojego wspólnika.

Mężczyznom postawiono zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. Właściciel straty oszacował na około 8000 złotych. Z jego wyliczeń wynika, że skradziono mu około 4000 sztuk porów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro