Reklama
Reklama

W sobotę mieszkańcy Poznania będą mogli za darmo przebadać się u diabetologa, dermatologa, dietetyka i nie tylko

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jarmoluk /pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jarmoluk /pixabay.com

Na terenie Katolickiej Szkoły Podstawowej imienia św. Stanisława Kostki przyjmować będą specjaliści.

Już w najbliższą sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00 mieszkańcy w ramach "Białej Soboty" skorzystają z darmowych porad specjalistycznych. Na miejscu będą czekać na pacjentów: dermatolog, diabetolog, laryngolog, ginekolog, endokrynolog, kardiolog i inni.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dodatkowo, na parkingu tuż pod szkołą będą stały w godzinach od 9:00 do 14:00 specjalistyczne busy, w których na pacjenci przebadają gęstość kości, czy słuch. Panie będą mogły w mammobusie przebadać piersi.

To nie wszystko, dla zainteresowanych odbędą się wykłady. Dietetyk opowie o wpływie żywności na organizm, a fizjoterapeuta pod powie, jak dbać o kręgosłup.

Co ważne, w badaniach i wykładach każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku.

- Wielu Polaków, w tym poznaniaków miesiącami, czy nawet latami, z niecierpliwością wyczekuje terminu umówionej wizyty u lekarza, czy innego specjalisty. Często problem w tym czasie się nasila, albo stres z nim związany narasta - wspomina Caritas Poznań.

Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, Caritas Poznań od lat organizowała otwarte wydarzenie przypadające w dzień poprzedzający Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to gromadzi w jednym miejscu wielu specjalistów, którzy wykonując szereg badań pomagają uczestnikom w profesjonalny sposób zdiagnozować ich bieżącą sytuację zdrowotną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro