Trzeba płacić za parking przy Lodowisku Chwiałka. "Skandal! Poznań stawia na sport?"
Informacja o zmianach parkingowych na Chwiałce pojawiła się w poniedziałek. Obowiązują one od środy. "Zapewne niektórzy z Was zauważyli już automaty parkingowe przy Lodowisku. Operator parkingu zacznie pobierać opłaty od środy 15 lutego. Obejmą one zarówno parking w obrębie ogrodzenia lodowiska, jak i teren pomiędzy lodowiskiem i giełdą kwiatową. Wysokość opłaty to 3 zł/h"- informowali przedstawiciele Lodowiska Chwiałka.
Już we wtorek odezwał się do nas w tej sprawie Czytelnik. "Czy słyszeli Państwo o nowym pomyśle władz Poznania i POSIR-u, czyli płatnym parkingu na lodowisku Chwiałka i przed nim? Przed nim, czyli zazwyczaj bagnie z wieloma dziurami, po którym nie można przejść suchą nogą" - pisze. "Przyjeżdżam na lodowisko w każdym tygodniu na dwa treningi syna i dwa moje co daje 8 h, do tego zawody moje i syna kolejne 8 h tygodniowo, czyli razem 48 zł. Parking płatny jest przez 24h 3 zł/h. Skandal! Poznań stawia na sport?" - dodaje. "Rodzice wszystkich młodych sportowców są rozgoryczeni" - kończy.
O komentarz poprosiliśmy POSiR. Jak mówi nam rzecznik Filip Borowiak, wprowadzenie opłat w tym miejscu ma na celu uporządkowanie zasad parkowania przy obiektach sportowych POSiR. "Do tej pory teren przy ul. Żelazka był intensywnie eksploatowany nie tylko przez użytkowników Lodowiska, ale także przez korzystających z giełdy kwiatowej i - w coraz większym stopniu - osoby próbujące uniknąć opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Osoby te zostawiały pojazdy w tym miejscu na wiele godzin. Trzeba pamiętać, że Lodowisko znajduje się w niemalże w ścisłym centrum Poznania. Mamy tu do czynienia z ograniczoną liczbą miejsc do parkowania i wprowadzanie opłat także przy obiektach sportowych staje się normą. Nasze Lodowisko nie jest pierwszym obiektem sportowym w Poznaniu z płatnym parkingiem" - tłumaczy.
"Pomimo że dotychczas nie pobierano przy Lodowisku Chwiałka opłat, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w ostatnich latach kilkukrotnie przeprowadzały prace mające na celu poprawę stanu technicznego nieutwardzonej części terenu. Było to m.in. wyrównanie terenu, uzupełnianie ubytków pofrezem, wykonanie podjazdu. Dzięki wpływom z wydzierżawienia terenu firmie parkingowej będzie możliwe utrzymywanie miejsca w należytym stanie" - dodaje Borowiak.
"Trzeba zaznaczyć, że obecne rozwiązania parkingowe mają charakter tymczasowy, a teren zostanie kompleksowo urządzony w momencie posiadania przez Miasto Poznań środków na modernizację stadionu Warty wraz z otoczeniem" - zapowiada rzecznik POSiR.
Najpopularniejsze komentarze