Reklama
Reklama

Dziewczynka z Wielkopolski miała operację serca w Genewie. Jej stan jest krytyczny

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. 12019/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. 12019/pixabay.com

Skomplikowana operacja dziewczynki z Rawicza trwała w poniedziałek aż do godziny 18:00.

Tosia od razu po operacji została przewieziona na oddział intensywnej terapii. Jak podaje rawicz24.pl, rodzice dziewczynki poinformowali w poniedziałek, że najbliższa doba będzie bardzo ciężka dla ich córki, ale lekarze z operacji są zadowoleni.

Rodzice dziewczynki w mediach społecznościowych podziękowali wszystkim, którzy wsparli ich przed operacją - Nie ma wystarczających słów, aby Wam za to cenne wsparcie podziękować. Walka Tosi nadal trwa - brzmiał post rodziców w mediach społecznościowych.

Tosia przyszła na świat z poważną wadą serca, która utrudniała jej funkcjonowanie. Tosia potrzebowała trzeciej już operacji, przed którą lekarze w Polsce rozłożyli już ręce, ponieważ nie byli przekonani o tym, czy powinni ją wykonywać. Operacji jednak podjął się zespół kardiochirurgów z Genewy. Była ona bardzo kosztowna, ponieważ na nasze polskie pieniądze kosztowała 1,2 miliona złotych. Rodzice nie poddali się i wraz z osobami, które ich wspierały organizowali zbiórki pieniędzy. Dokładnie 40 dni zajęło zebranie potrzebnej kwoty.

Teraz dziewczynka jest już po skomplikowanej operacji, przebywa na OIOMie. Rodzice obiecali w mediach społecznościowych informować darczyńców na bieżąco o stanie zdrowia swojej córki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro