Reklama
Reklama

Zostawili dom pod opieką "zaufanego" człowieka. Okradł ich z kosztowności i samochodu

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym.

2 stycznia na komisariat w Tarnowie Podgórnym zgłosił się właściciel domu jednorodzinnego. Zawiadomił policjantów, że został okradziony. - W okresie świąteczno-noworocznym przebywał z rodziną na wyjeździe, a kiedy wrócili, zastali otwarte drzwi wejściowe do swojego domu. Od razu zadzwonili na policję - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Z domu skradziono biżuterię, gotówkę, sprzęt elektroniczny, a także elektronarzędzia. Z posesji złodziej zabrał też samochód opel vivaro. - W trakcie czynności policjanci ustalili, że domem pod nieobecność właścicieli miał opiekować się "zaufany" pracownik, który w tym czasie podjął się przeprowadzenia drobnego remontu - dodaje.

Funkcjonariusze szybko dotarli do mężczyzny. Zatrzymano go w Luboniu, skąd pochodzi. - Okazało się, że część wartościowych rzeczy pochodzących z przestępstwa została spieniężona przez sprawcę w lombardzie w centrum Poznania. Samochód został odnaleziony, a część elektronarzędzi odzyskana. Po zebraniu dowodów sprawca usłyszał zarzut kradzieży, a podczas przesłuchania przyznał się do winy - kończy Paterski.

Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro