Reklama

Akcja jak z filmu w Pleszewie. Mała Adelka urodziła się w aucie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andriyko Podilnyk / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andriyko Podilnyk / unsplash.com

Do zdarzenia doszło 30 grudnia.

Jak podaje zpleszewa.pl, około 22.00 do jednego z domów w Pleszewie zaczął się ktoś dobijać. Mieszkańcy w końcu je otworzyli i ujrzeli nastolatkę rozmawiającą przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Dziewczyna była roztrzęsiona. Jak się okazało, w aucie stojącym przed domem, kobieta właśnie urodziła dziecko. To znajoma nastolatki. W samochodzie byli jeszcze kierowca (również znajomy kobiety) i 7-letni chłopiec, syn rodzącej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nastolatka przyszła do mieszkańców po pomoc. Potrzebne były m.in. koce. 7-latka zabrano do domu, w którym zajął się nim syn właścicieli budynku. Szybko okazało się, że rodząca to Ukrainka. Dziecko przyszło na świat w aucie. Dyspozytor pogotowia, który cały czas był na linii, pytał co chwilę, czy dziecko płacze. Maluch w końcu zapłakał, został okryty kocem i tak czekał na karetkę.

W końcu karetka dotarła na miejsce i zabrała mamę oraz jej córkę do szpitala. Dziewczynka dostała na imię Adelka. Z ustaleń lokalnego portalu wynika, że w poniedziałek opuszczą szpital.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro