Otwarcie Green Pointu : tłumów nie było
Dziś, 22 kwietnia, na poznańskiej Wildzie otwarto nowy kompleks mieszkalno-biurowo-handlowy Green Point. Jest to pierwsze centrum handlowe w tej dzielnicy Poznania. W najbliższym czasie planowana jest również inna inwestycja w tej okolicy, ma tu tam stanąć centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis.
Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci - rozdawano darmowe słodycze, cukrową watę - oraz dla dorosłych: kiełbaski i piwo. Kompleks póki co świeci pustkami - od dziś otwarty był tylko pierwszy w tej części miasta sklep sieci Piotr i Paweł, oraz kilka mniejszych sklepów. Docelowo, w centrum będzie można korzystać z usług fryzjerskich, kupić kwiaty w kwiaciarni i leki w aptece, ma także powstać pub sportowy z dużym telebimem. Część boksów sklepowych nie jest jeszcze wynajęta.Oprócz centrum handlowego - Green Point to także biura i apartamenty wyposażone w rozwiązania techniczne najnowszej generacji. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Innym centrum handlowym i rozrywkowym, które ma powstać przy ulicy Hetmańskiej jest projekt Metropolis. Firma Echo Investments, wykonawca centrum, zakłada wybudowanie ogromnego kompleksu z wielosalowym kinem, kręgielnią i ponad 300 sklepami. Będą tu również plac zabaw dla dzieci, kawiarnie, restauracje, kluby i punkty usługowe.
Początkowo centrum miało nosić nazwę Hetman i miało być otwarte w 2007 roku. Firma Polimeni sprzedała jednak działkę spółce Echo Investments. Otwarcie Metropolis planowano na przełom 2008/2009 roku. Obecnie przewiduje się, że budowa rozpocznie się w 2010 roku i potrwa około 2,5 roku.
Poznańska Wilda i jej okolice nie cieszą się dobrą opinią wśród mieszkańców naszego miasta. Dzielnica uważana jest za miejsce niebezpieczne i nieopłacalne. Z wyżej wymienionych inwestycji zrealizowanych i planowanych w tym regionie wynika jednak, że inwestorzy coraz częściej chcą stawiać tutaj swoje obiekty.