Reklama
Reklama

Niedoszłego księdza skazano za pedofilię, w lesie znaleziono jego ciało

Zdjęcie ilustracyjne | fot. TemperateSage / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. TemperateSage / pixabay.com

Dramatyczny obrót spraw.

W środę poznański sąd wydał prawomocny wyrok w sprawie niedoszłego księdza i wychowawcy w katolickim przedszkolu, który miał molestować seksualnie chłopca. Jego historię opisała Gazeta Wyborcza. Do wszystkiego miało dochodzić w 2011 roku, gdy oskarżony mężczyzna miał 26 lat, a chłopiec 12. 26-latek miał m.in. masturbować chłopca, całować go, a nawet spać z nim w jednym łóżku. Przyjaźnił się z rodziną dziecka. Pokrzywdzony dopiero jako dorosły opowiedział swoją historię.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Już w lutym oskarżony został skazany na 2 lata więzienia, ale żądał uniewinnienia. W środę zapadł prawomocny wyrok - utrzymano karę 2 lat więzienia, a dodatkowo wydłużono zakaz pracy z dziećmi z 5 do 8 lat.

W piątek portal elka.pl podaje, że w lesie w rejonie Dąbcza pod Lesznem znaleziono ciało mężczyzny. Choć policja nie podaje jego tożsamości, z ustaleń dziennikarzy wynika, że to zwłoki skazanego w środę 37-latka. Wykluczono udział osób trzecich w jego śmierci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro