Reklama
Reklama

Grozili i obrażali w internecie lekarzy z szamotulskiego szpitala. Sprawa trafiła do sądu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Szamotuły
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Szamotuły

Na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku na Facebooku wylał się hejt na medyków.

Jak podkreśla szamotulski szpital, obraźliwe komentarze, a także groźby pod adresem lekarzy ze szpitala pojawiły się w sieci w czasie nasilonej walki z pandemią koronawirusa. Szpital był wówczas jednostką covidową. To dyrektor szpitala, Remigiusz Pawelczak, powiadomił o sprawie organy ścigania.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W ten sposób zaprotestowałem przeciw poniżaniu ciężko pracujących ludzi. Medycy z poświęceniem walczyli z pandemią o zdrowie i życie innych. Sami ryzykowali zarażeniem, także swoich rodzin. W zamian zostali poniżeni i otrzymywali groźby. To było nie do zaakceptowania - komentował dyrektor.

Ostatecznie ustalono 10 oskarżonych. Siedmioro z nich przyznało, że żałuje swojego zachowania i wystosowało oficjalne przeprosiny. Sąd uznał ich za winnych, ale warunkowo umorzył postępowanie na okres próby. - Sprawę pozostałej trójki oskarżonych, którzy nie stawili się na rozprawę oraz nie zamieścili przeprosin Sąd skierował do odrębnego rozpoznania. Będzie wobec nich prowadził postępowanie dowodowe - wyjaśnia szpital.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro