Reklama
Reklama

Ks. Daniel Wachowiak wskazuje, z czego należy się wyspowiadać. Na długiej liście głupie komentarze w internecie i brak uczenia dzieci modlitw

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Z pomocą parafian przygotował "krótki DEKALOGowy rachunek sumienia".

W czwartek w parafii w Piłce, w której ksiądz Daniel Wachowiak jest proboszczem, odbywa się parafialna spowiedź adwentowa. Aby ułatwić parafianom wyspowiadanie się, wraz z ich pomocą powstał wykaz grzechów, z których powinno się wyspowiadać.

Co trafiło na długą listę? To m.in. wiara w horoskopy i zabobony, a także "klepanie pacierza bez serca", używanie bez szacunku zwrotów "o Jezu" czy "o Boże", spóźnianie się na mszę świętą i nieregularne uczestniczenie w nabożeństwach, brak uczenia dzieci modlitw i brak modlenia się z nimi.

Na listę trafiły też aborcja, bezproduktywne rozmowy, a także "brak czasu dla innych, a jednocześnie trwonienie go na seriale / internet". Są tu również pornografia, samogwałt, antykoncepcja, sprośne rozmowy, a nawet spojrzenia. Dodano głupie komentarze w internecie, brak sąsiedzkiej życzliwości, brak zaangażowania w życie wsi/parafii, zmyślanie i zdradzanie powierzonych nam sekretów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro