Reklama
Reklama

Bezdomny koczuje pod estakadą katowicką. Poprosił o ciepłe ubranie

fot. SM
fot. SM

I je dostał.

Zbliżające się mrozy to ogromne zagrożenie dla osób w kryzysie bezdomności. Strażnicy miejscy regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają takie osoby i oferują im swoją pomoc. Tak było w przypadku człowieka, który koczuje obecnie pod estakadą katowicką na wysokości osiedla Oświecenia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Gdy mundurowi zaproponowali mu pomoc, mężczyzna stwierdził, że nie potrzebuje pomocy lekarskiej czy jedzenia. - Jedyne o co poprosił to ciepłe ubranie: czapka, szal, skarpetki, buty. Strażnicy sami zorganizowali odzież i dostarczyli mężczyźnie - podaje SM.

Przypominamy, że nikogo nie można zmusić do udania się do schroniska dla bezdomnych. Tym bardziej apelujemy o zwracanie uwagi na osoby, które potencjalnie mogą wymagać pomocy w tak niskich temperaturach, z jakimi będziemy mieć do czynienia. Czasem jeden telefon do straży miejskiej potrafi uratować czyjeś życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro