Reklama

Na Jarmarku Świątecznym na MTP problemy nie tylko z parkingiem. Ogromne kolejki po kaucję za kubek na grzańca. "Nastrój świąt kończy się stojąc w kolejce"

Kolejka do zwrotu kubków | fot. Czytelnik
Kolejka do zwrotu kubków | fot. Czytelnik

W sobotę kolejka miała około 100 metrów.

O sprawie poinformowali nas Czytelnicy, którzy są zaskoczeni organizacją punktu zwrotu kubków po grzanym winie na terenie jarmarku świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. - Jarmark po poznańsku, jeden punkt zwrotu kubków po grzanym winie, kolejka na 100 metrów. Jak się człowiek pyta, gdzie zdać to mówią, że są dwa punkty, tymczasem jest jeden. Ludzie czują się mocno oszukani systemem kaucyjnym, który jest specjalnie tak zrobiony, by Ci, co nie chcą czekać, zabrali kubek za 20 zł do domu - napisał do nas jeden z nich. - Nastrój świąteczny w tym miejscu kończy się za ścianami stoisk stojąc w tej kolejce - dodał.

Na ten sam problem zwrócili uwagę także inni nasi Czytelnicy. Zapytaliśmy więc MTP o sprawę. - Po sygnałach ze strony osób odwiedzających jarmark, zwiększyliśmy dodatkowo obsługę w punkcie zwrotu kubków. Uruchomiliśmy też możliwość dokonywania zwrotu kaucji na kartę płatniczą - wyjaśniają Targi. - W przyszły weekend otworzymy drugie stoisko, w którym będzie można oddać kubek po grzanym winie i odebrać kaucję. Osobne punkty sprzedaży napojów i zwrotu kubków wynikają z przepisów sanitarnych. Brudne naczynia nie mogą się bowiem mieszać z czystymi - dodają.

Przypomnijmy, że już w poniedziałek pisaliśmy o problemach na parkingu podziemnym na terenie MTP, gdzie w niedzielę zapanował chaos. Szczegóły TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro