Reklama
Reklama

Tłumy i chaos na nowym parkingu podziemnym MTP. Kierowcy w niedzielę opuszczali go kilkadziesiąt minut

fot. Michał
fot. Michał

Zdaniem naszych Czytelników, nikt nie panował nad tym, co się tam działo.

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o problemach kierowców opuszczających parking na terenie centrum handlowego Posnania. Zdarza się, szczególnie w weekendy, że gdy do obiektu przyjedzie wielu klientów, opuszczenie parkingu autem graniczy z cudem. Tworzą się ogromne korki. Okazuje się, że nie jest to jedyne miejsce, które ma taki problem.

W niedzielę do naszej redakcji dotarły informacje o problemach na nowym parkingu podziemnym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking otwarto w pierwszy weekend listopada, a kierowcy mają tam do dyspozycji 650 miejsc. Powstał głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, ale mogą z niego korzystać także mieszkańcy Poznania.

W niedzielę na parkingu zrobiło się bardzo tłoczno. Na MTP odbywał się nie tylko Jarmark Świąteczny, ale też Exotic Fest. Wydarzenia przyciągnęły mnóstwo ludzi, co skończyło się... problemami z opuszczeniem parkingu. W tej sprawie napisało do nas kilku Czytelników.

- Proszę o opisanie sytuacji, która miała miejsce dzisiaj na jarmarku świątecznym na MTP. Ludzie zostali uwięzieni na parkingu podziemnym blokując się nawzajem - ja z trójką dzieci wyjeżdżałam z parkingu 1,5 h stojąc w spalinach. Nikt z ochrony ani policja nie poczuwały się do kierowania ruchem. Kompletna dezorganizacja przy takiej ilości ludzi - napisała Julita.

Odezwał się do nas także Michał. - Nowy obiekt jest kompletnie nieprzygotowany do obsługi takiej liczby aut. W niedzielę wyjazd z parkingu zajął mi ponad godzinę. Ruch na parkingu kompletnie zamarł, samochody nie przesuwały się ani o centymetr. A właśnie trwa jarmark świąteczny, na którym było mnóstwo rodzin z małymi dziećmi i właśnie mnóstwo takich rodzin utknęło dziś w autach. Obsługa parkingu przez ponad godzinę nie zrobiła nic, aby rozładować zator, dopiero po godzinie oczekiwania zobaczyliśmy osoby kierujące ruchem. Wygląda na to, że w naszym mieście powstał za grube miliony obiekt, który został źle zaprojektowany i nie nadaje się do użytku. A operator pobiera niemałe opłaty od kierowców nie dając w zamian nic. W dniu dzisiejszym zaparkowałem na tym parkingu, bo myślałem, że jak zapłacę trochę więcej to będę miał większy komfort niż parkując w SPP. Już więcej tego błędu nie popełnię i ten parking będę omijał szerokim łukiem - pisze.

Zapytaliśmy MTP o niedzielną sytuację. Czekamy na odpowiedź.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 28.11.2022 r., godz. 14.26
    Aktualizacja
    poniedziałek, 28.11.2022 r., godz. 14.26
    MTP w odpowiedzi na nasze zapytanie przyznają, że jarmark cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a dodatkowo w weekend odbywały się targi terrarystyczno-akwarystyczne Exotic Fest i sporo atrakcji na jarmarku, które przyciągnęły jeszcze więcej osób. - Po ich zakończeniu wiele osób w tym samym czasie chciało opuścić samochodem teren targów. Sprawiło to, że czas wyjazdu z parkingu zdecydowanie się wydłużył. Oprócz regularnej obsługi parkingu, w upłynnieniu ruchu pomagała też ochrona jarmarku, która ułatwiała kierowcom wyjazd na ulicę Głogowską - zapewniają Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Aby usprawnić logistykę, w przyszły weekend dla uczestników jarmarku uruchomimy dodatkowy parking na 600 miejsc na terenie targów (wjazd odbywać się będzie od ul. Bukowskiej) - dodaje i zachęca, by jarmark odwiedzać również w tygodniu i wybierać komunikację miejską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro