Reklama
Reklama

Nad Maltą miał stanąć duży hotel. Inwestor nie spotkał się z przychylnością, bo obiekt zasłoni i "wizualnie spłaszczy wzniesienie"

fot. AESDE / MaltaSki
fot. AESDE / MaltaSki

Wracamy do sprawy planowanego pięciogwiazdkowego hotelu, który miał stanąć w 2023 roku nad Maltą.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy tutaj o tym, że nad Jeziorem Maltańskim, przy stoku MaltaSki, ma stanąć duży hotel. Inwestor deklarował wtedy, że budynek w żaden sposób nie miała wpłynąć na dotychczasowy charakter, funkcjonowanie i dostępność atrakcji na terenie MaltaSki.

Jednak inwestor spotkał się z odmową ze strony miasta. Oficjalnym powodem braku zgody na budowę, jak podaje Gazeta Wyborcza, były "brak dostępu do drogi publicznej, tj. ulicy abpa Baraniaka" i "brak decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektowanego zamierzenia".

Jeden z radnych Łukasz Mikuła powiedział dziennikarzowi Gazety Wyborczej, że hotel sam w sobie nie jest złym pomysłem a funkcja hotelu, który towarzyszy Malta Ski, była wpisana w planach projektanta, ale w zupełnie innej formie. Chodziło raczej o coś, co będzie wpisane tarasowo w ukształtowanie zbocza. Ale nie wielki i długi na 150 metrów obiekt w poprzek stoku, który przykrywa i wizualnie spłaszcza całe wzniesienie - powiedział radny.

Jak zauważa GW, inwestor chce skorzystać z "furtki", jaką daje mu obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na taką budowę. W planie zagospodarowania są również zapisane obiekty rekreacyjne, takie jak hotele. Nie określono w planie, jakiej wielkości jakie mają być te hotele.

Inwestor w ubiegłym roku spotkał się z odmową ze strony urzędu miasta. Jednak nie zniechęciło go to, ponieważ poprawił wniosek o pozwolenie na budowę i złożył go ponownie w czerwcu tego roku. Jak podaje Gazeta Wyborcza - Pismo zawierało wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego z częścią usługową wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką pięciu budynków na terenie nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. Wiankowej 2.

Jak się okazuje, inwestor w toku postępowania został zobowiązany w lipcu tego roku do usunięcia "licznych nieprawidłowości". Jednak inwestor nie uczynił tego do teraz. Ponadto 5 października 2022 roku na wniosek inwestora postępowanie zostało zawieszone. Do tej pory inwestor nie złożył wniosku o podjęcie postępowania - powiedział dla GW Piotr Sobaczak z wydziału urbanistyki. Na razie oznacza to, że hotel nie może ruszyć z budową, ale taki plan zagospodarowania pozwala inwestorowi składać kolejne wnioski o pozwolenie na budowę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro