Reklama

Hotel nad Maltą na razie bez pozwolenia na budowę

fot. AESDE / MaltaSki
fot. AESDE / MaltaSki

Koncepcja planowanego obiektu od początku wzbudzała spore kontrowersje.

Jak już informowaliśmy nad Jeziorem Maltańskim, przy stoku MaltaSki, ma stanąć duży hotel. Jak w kwietniu informował nas inwestor - MaltaSki inwestycja w żaden sposób nie miała wpłynąć na dotychczasowy charakter, funkcjonowanie i dostępność atrakcji na terenie MaltaSki. Celem inwestycji miało być podniesienie ich standardu i atrakcyjności. Część rekreacyjna budynku będzie uzupełnieniem infrastruktury sportowej, charakterystycznej dla funkcjonowania stoku narciarskiego, a część hotelowa w wysokim standardzie, uzupełniać będzie ofertę toru regatowego - informowali nas przedstawiciele inwestora. Obiekt w żaden sposób nie będzie ingerował w istniejące ciągi komunikacyjne, a MaltaSki będzie na swoim terenie wdrażać zasady ustanowione dla Jeziora Maltańskiego przez Miasto Poznań w tym zakresie - dodali.

Później ujawniono, że w Poznaniu ma powstać pięciogwiazdkowy hotel marki Moevenpick. Jak pod koniec kwietnia informował propertydesign.pl grupa podpisała już ze spółką MaltaSki umowę o zarządzanie pięciogwiazdkowym hotelem. Obiekt ma być gotowy w 2023 roku i zaoferuje gościom 159 pokoi a także restaurację, bar, centrum fitness z basenem, strefę SPA, sale konferencyjne i parking.

Jak dowiedziała się dziś Telewizja WTK poznańscy urzędnicy odmówili zgody ze względu na brak dopełnienia formalności przez inwestora. Chodzi o brak decyzji środowiskowej i problemy z dojazdem. Jeśli inwestor naprawi braki, wniosek może być rozpatrywany ponownie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro