Reklama
Reklama

Burmistrz reaguje na skargi mieszkańców i chce złapać "cmentarne zwierzę"

fot. Adam Pulit - Burmistrz Złotowa / FB
fot. Adam Pulit - Burmistrz Złotowa / FB

Hieny cmentarne nie mają skrupułów, za nic mają też grożące im kary. Kradną między innymi znicze, kwiaty, wiązanki. Problem szczególnie nasila się przed 1 listopada. Wówczas są w stanie sprzedać wszystko, co zdołają ukraść.

Wojnę złodziejom cmentarnym wypowiedział burmistrz Złotowa. Zapowiedział, że zrobi wszystko, by takie osoby nie czuły się bezkarne. Na cmentarzu z jego inicjatywy pojawił się doraźny monitoring i fotpułapki. O swoich działaniach poinformował na portalu społecznościowym.

"Otrzymuję od Państwa wyjątkowo dużo zgłoszeń o kradzieżach zakupionych ozdób nagrobnych" - pisze Adam Pulit - burmistrz Złotowa.

"Trzeba to powstrzymać, dlatego będą wzmożone kontrole straży miejskiej o różnych godzinach w tym popołudniowych i wieczornych, poprosiłem o dodatkowe patrole policji, patrole w cywilu, założyliśmy doraźny monitoring, fotopułapki i ostrzegające o tym tablice informacyjne. Jeszcze w tym roku zrobimy nowe ledowe oświetlenie całego cmentarza" - dodaje. "Proszę zwróćcie na to uwagę, abyśmy mogli złapać to cmentarne zwierze" - kończy.Wzmożone kontrole służb zapowiedziane są w okolicach wszystkich cmentarzy w Wielkopolsce.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro