Reklama

Mieli handlować ludźmi i zmuszać ich do żebractwa. Podejrzana mdlała na sali rozpraw

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. ArtTower/ pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. ArtTower/ pixabay.com

W czwartek Sąd Rejonowy w Kaliszu zadecydował o umieszczeniu trójki podejrzanych w areszcie.

Podejrzanymi w sprawie są: 43-letnia Olga I., 49-letni Bogdan V. i 23-letni Pavel I., jak ustaliła Gazeta Wyborcza, mieli oni zwerbować do pracy w Polsce 50-latka z Łotwy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dramat 50-latka zakończył się w ostatni poniedziałek. Z informacji otrzymanych przez kaliską policję wynikało, że przed jednym z marketów jest niepełnosprawny mężczyzna, który może być zmuszany do żebractwa. - Przypuszczenia potwierdziły się, kiedy policjanci przyjechali przed sklep. Mężczyzna powiedział, że pieniądze oddaje 49-latkowi, który przywiózł go do Polski - mówi o ustaleniach Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji - podała Gazeta Wyborcza.

Prokuratura podała, że cała trójka wywoziła mężczyznę pod galerie handlowe, gdzie musiał oddawać się procederom żebractwa. Nie mógł uciec, ponieważ był pilnowany i obserwowany aż przez trzy osoby. Kiedy dzienny utarg był za mały, mężczyzna, jak podaje prokuratura, był bity po twarzy.

Sąd Rejonowy postanowił zastosować wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt, głównie ze względu na fakt, że osoby są obywatelami Mołdawii i nie mają stałego meldunku w Polsce, a zatem zachodzi podejrzenie, że mogą uciec z Polski.

Podczas procesu podejrzana kobieta szlochała i płakała, mówiła, że źle się czuje i nie może złapać oddechu, dlatego wezwano na salę rozpraw medyków. Po przebadaniu medycy stwierdzili, że wszystkie parametry życiowe 43-latki są w normie i może uczestniczyć w posiedzeniu - podaje Gazeta Wyborcza.

Policja ustala, czy było więcej poszkodowanych przez Mołdawian i czy w przestępstwie brało udział więcej osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro