Reklama
Reklama

Od poniedziałku rusza kolejny remont w Poznaniu. Prace podzielono na 8 etapów

fot. ZDM
fot. ZDM

Przypominamy, 3 października, rozpocznie się remont nawierzchni ul. Murawa na odcinku od ul. Lechickiej do ronda Solidarności.

Roboty polegać będą na sfrezowaniu zniszczonej warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni, ułożeniu nowej oraz regulacji wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. Łącznie wymienionych zostanie ponad 9 tys. metrów kwadratowych nawierzchni.

"W związku z remontem wprowadzony będzie ruchu jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedla Kosmonautów i Wichrowe Wzgórz na ul. Murawa będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedle" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Prace podzielone będą na osiem etapów. "W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy" - wymienia rzeczniczka.

W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200 -metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności. O kolejnych etapach informacje będą podawane sukcesywnie.

Dla kierowców wyznaczono objazdy ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro