Reklama

Znów weekendowe prace na pl. Wielkopolskim. To przygotowanie do poniedziałkowych zmian

fot. Maciej Kopiński

Na placu Wielkopolskim prowadzone będą prace w związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 do placu Cyryla Ratajskiego. Tramwaj dłuższą trasą ma kursować od 3 października.

"W dniach 1-2 października (sobota i niedziela) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. Tramwaj od Śródki do placu Wielkopolskiego będzie kursował wyłącznie torem północnym (właściwym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend nieczynne. Ponadto na placu Wielkopolskim oba stałe przystanki będą nieczynne. Funkcjonował będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski)" - dodaje.

Od 3 października (poniedziałek) pojazdy linii tramwajowej nr 98 kursować będą z Zawad w rejon placu Cyryla Ratajskiego, o szczegółach pisaliśmy tutaj. Oznacza to też zmiany dla kierowców - szczegóły tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro