Reklama
Reklama

Tramwaje wracają na 23 Lutego. Samochody pojadą tylko w jednym kierunku

fot. Maciej Kopiński

Od poniedziałku tramwajem od Zawad będzie można dojechać do pl. Cyryla Ratajskiego.

W związku ze skierowaniem od 3 października (poniedziałek) linii tramwajowej nr 98 z Zawad w rejon placu Cyryla Ratajskiego w sobotę (1 października) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu kołowego na ulicy 23 Lutego. "Na odcinku od pl. Ratajskiego do pl. Wielkopolskiego ulica ta będzie jednokierunkowa dla ruchu samochodowego, z przejazdem w kierunku pl. Wielkopolskiego. Ruch tramwajów odbywać się będzie dwukierunkowo po torze północnym" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZDM.

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 w dniach 1-2 października (sobota i niedziela) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. "Tramwaj od Śródki do placu Wielkopolskiego będzie kursował wyłącznie torem północnym (właściwym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka" - dodaje rzecznik.

Przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend nieczynne. "Ponadto na placu Wielkopolskim oba stałe przystanki będą nieczynne. Funkcjonował będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski)" kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro