Reklama
Reklama

Przedstawiono koncepcję rewitalizacji Starej Rzeźni. "Być może tak jest, że inwestor stawia pod ścianą radnych"

Wizualizacja | fot. Materiały prasowe / Vastint Poland

Vastint Poland we wtorek przedstawił koncepcję rewitalizacji terenów poprzemysłowych z 1900 r. - Starej Rzeźni w Poznaniu. Zgodnie z jej założeniami, zabytkowe zabudowania dawnych zakładów mięsnych zostaną starannie odrestaurowane i wypełnione lokalami usługowymi, handlowymi, gastronomicznymi, a także powierzchnią kulturalno-wystawienniczą. Wokół placów, skwerów i alejek powstałych w miejsce wyburzonych obiektów z czasów PRL firma wybuduje budynki mieszkalne i biurowce. Powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie nieco ponad 80 000 m2. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Jak informuje Radio Pozna radny osiedlowy Tomasz Dworek już podczas konferencji, na której koncepcja została zaprezentowana, podkreślał, że o tym jak ostatecznie będzie wyglądał ten teren mają zdecydować radni.

"Była mowa o osiach widokowych. Ja chciałbym mieć oś widokową na kościół Świętego Wojciecha i zastanawiam się, w którym miejscu mam stanąć, żeby ten kościół zobaczyć. Nie ma tej osi widokowej, tych osi widokowych, które były w założeniach miejscowego planu po prostu nie ma. Być może tak jest, że inwestor stawia pod ścianą radnych, żeby uchwalili ten plan w formie takiej, jaka jest negocjowana, a uwag do planu jest sporo" - komentował Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto.

"Na pewno nie jest tak, że jeżeli jest pokazana jakaś makieta, to ona się następnego dnia staje prawem miejscowym" - komentuje cytowany przez Radio Poznań, przewodniczący komisji polityki przestrzennej radny Łukasz Mikuła. "Jest to dozwolona praktyka inwestora, który pokazuje swoją wizję zagospodarowania terenu, próbuje zachęcić do niej czy przekonać zarówno architektów, jak i planistów, jak i lokalnych polityków, natomiast to nie inwestor decyduje o kształcie planu zagospodarowania przestrzennego" - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro