Reklama
Reklama

Nowy mural na Jeżycach już zniszczony. Miał poprawiać jakość powietrza

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Powstał w połowie sierpnia na bocznej ścianie kamienicy przy ul. Wawrzyniaka 14 w Poznaniu.

Ideą muralu było działanie antysmogowe. Mural przedstawia postać przytulającą się do drzewa, jako symbol zachęcający do dbania o naturę oraz wspólnotę z nią, o czym informowaliśmy tutaj. Powstał w ramach konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w roku 2022.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Realizatorem projektu była Fundacja Feed Your Head oraz MUR•ALL Studio. Zadanie współfinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W piątek o godzinie 15:51 Czytelnik poinformował o tym, że ktoś dopuścił się aktu wandalizmu - Nowy mural na Jeżycach już został zniszczony. Podobny akt wandalizmu zaobserwować można na budynkach przy ulicy Kościuszki oraz na ul. Św. Marcina, o czym dziś pisaliśmy tutaj.. Tam zniszczenia elewacji dopuścili się "tagerzy". Jest grupa osób, która zostawia na murach budynków słowa bez znaczenia, lub własne podpisy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro