Reklama
Reklama

Ekologiczny mural na Jeżycach. Ma wpłynąć na poprawę jakości powietrza!

Mural na Jeżycach przy ul. Wawrzyniaka 14 | fot. Mur-All Studio
Mural na Jeżycach przy ul. Wawrzyniaka 14 | fot. Mur-All Studio

Powstał na bocznej ścianie kamienicy przy ul. Wawrzyniaka 14 w Poznaniu.

Jak informują twórcy inicjatywy, lokalizacja muralu w centrum miasta wybrana została nie bez przyczyny, ponieważ ma on poprawić jakość powietrza. Chodzi o działania antysmogowe.

Do współpracy projektowej zaproszona została ilustratorka, Dorota Piechocińska. Projekt wykreowany przez zespół autorski w składzie Dorota Piechocińska, Dominik Dziedzina, Krzysztof Gruszczyński

Mural przedstawia postać przytulającą się do drzewa, jako symbol zachęcający do dbania o naturę oraz wspólnotę z nią. Zatem dodatkowym, wartościowym aspektem projektu graficznego jest symbolika, iż drzewa produkujące dla nas tlen, którym oddychamy, posiadają więcej właściwości, wpływających na jakość naszego zdrowia.Poprzez przytulanie do drzew zmniejsza się nasz poziom stresu, który to z kolei przyczynia się do powstawania chorób fizycznych i psychicznych - informuje Dominika Dziedzina z Mur-All Studio.

Realizatorem projektu jest Fundacja Feed Your Head oraz MUR•ALL Studio. Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Mural ekologiczny przy ulicy Wawrzyniaka 14 zrealizowany został w ramach konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w roku 2022. Konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie działań korzystnych dla środowiska, a także promowanie postaw ekologicznych przyczyniających się do ochrony wartości przyrodniczych i walorów krajobrazu na terenie województwa wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro