Reklama
Reklama

Tramwaje mogą wykonywać manewr zawracania w centrum miasta. Wcześniej testowano trasę

fot. PIM
fot. PIM

Przed uruchomieniem odbyły się testy techniczne trasy.

Od 1 września tramwaje będą mogły wykonać manewr zawracania na przebudowanym torowisku w Al. Marcinkowskiego i powrócić w kierunku pl. Wiosny Ludów, gdzie wsiadać i wysiadać będą mogli pasażerowie linii nr 9 i 13.

W ramach trwających prac na ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego od ul. Ratajczaka do pl. Wolności gruntownie przebudowane zostało torowisko tramwajowe z siecią trakcyjną. Zmieniają się także przystanki, jednak ze względu na trwające prace nie ma jeszcze możliwości udostępnienia ich pasażerom. Tramwaje od 1 września będą mogły już dojeżdżać do Al. Marcinkowskiego, gdzie wykonają manewr wycofania i powrotu w kierunku pl. Wiosny Ludów. Dzięki takiemu rozwiązaniu początkowym i końcowym przystankiem dla linii nr 9 będzie Plac Wiosny Ludów, a dla linii nr 13 - Wrocławska. Dotychczasowe linie wahadłowe nie będą musiały tam kursować, przy Kupcu Poznańskim został już zdemontowany tymczasowy łuk tramwajowy - informują przedstawiciele PIM.

Powyższe zmiany są elementem czasowej organizacji ruchu przewidzianej podczas rozpoczynającej się kolejnej odsłony Programu Centrum w rejonie pl. Wolności i Okrąglaka. Torowiska wzdłuż południowej strony pl. Wolności, ul. 27 Grudnia, Mielżyńskiego i Fredry będą całkowicie wyłączone z ruchu tramwajowego i zostaną gruntownie przebudowane. Szczegóły tutaj.

Wykonawca robót na ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego (od ul. Ratajczaka do pl. Wolności) koncentruje się aktualnie na pracach nawierzchniowych. Układa kostkę kamienną w torowisku, na jezdni i na chodnikach. Montuje także krawężniki - dodają przedstawiciele PIM.

Jak przekazuje nam od rana kierownik ruchu CNR MPK tramwaje kursują zgodnie z zapowiedziami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro