Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Konferencji

Czwartkowy remis z Dudelange 1:1 zapewnił Kolejorzowi awans.

Przed tygodniem Lech pokonał u siebie luksemburskie F91 Dudelange 2:0, więc jechał do Luksemburga ze sporą zaliczką. Czwartkowe spotkanie początkowo przyniosło bramkę przeciwnikom. W 36. minucie strzał z dystansu oddał Kirch, piłka po drodze odbiła się od zawodnika z Poznania i wpadła do bramki Kolejorza. Na wyrównanie trzeba było poczekać do 60. minuty. Joel Pereira strzelił ważnego gola ustanawiając, jak się później okazało, końcowy wynik spotkania na 1:1.

Remis w Luksemburgu to awans dla Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Konferencji. Losowanie fazy grupowej zaplanowano na 14.30 w piątek. Odbędzie się w Stambule. Pierwsze mecze już 8 września.

Lech awansując do kolejnej gazy rozgrywek zarobił sporo pieniędzy - prawie 3 mln euro. Każde zwycięstwo w fazie grupowej to kolejne 0,5 mln euro.