Reklama

"Prace na trasie PST aż furczą!". Śruby zostały odkręcone. Tłok w komunikacji zastępczej

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Od 1 sierpnia trwa remont słynnej "pestki". Pojawił się jednak problem z transportem zastępczym.

Jak informowaliśmy wcześniej tutaj , to przedsięwzięcie wiązało się z rewolucją komunikacyjną. Zarząd Transportu Miejskiego uprzedzał, że tramwaje przestaną jeździć. Wiąże się to z wyłączeniem z użytku całej trasy tramwajowej. Zgodnie z założeniami, zamiast tramwajów, kursują tam autobusy.

Między innymi w sprawie komunikacji zastępczej napisała do nas w czwartek Czytelniczka - Uprzejmie informuję, że prace na trasie PST aż furczą, śruby już zostały odkręcone. Na początku sierpnia MPK chwaliło się, że komunikacja zastępcza daje radę (może dlatego że ludzie byli jeszcze na urlopach i mniej osób chodziło do pracy?). Dzisiaj wracałam T12 po godzinie 16:00 tłok taki, że szpilki nie było gdzie wcisnąć. Jestem ciekawa co to będzie się działo od września/ października. Może MPK zatrudni upychaczy pasażerów?

Cały remont trasy pomiędzy ulicami Słowiańską i Szymanowskiego ma potrwać około 10 miesięcy, do tego czasu pasażerowie mogą spotkać się z niedogodnościami w związku z komunikacją zastępczą. Dodatkowo wciąż brakuje kierowców autobusów, o czym świadczą ogłoszenia o przyjęciu nowych pracowników.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro