Reklama
Reklama

1 sierpnia rusza remont trasy PST! Tramwaje wrócą na 28 Czerwca 1956. Rozkład jazdy czeka rewolucja

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Po MPK, także ZTM rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy prac.

Zbliża się to, czego obawiają się użytkownicy trasy PST. 1 sierpnia rozpocznie się zapowiadany od dawna gruntowny remont. Już wcześniej informowaliśmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę z wykonawcą odcinka pomiędzy Roosevelta i Słowiańską. Teraz dołączył Zarząd Transportu Miejskiego, który wybrał wykonawcę odcinka od Słowiańskiej do Szymanowskiego. - Wykonawcą tej części inwestycji zostało konsorcjum firm konsorcjum firm NDI Energy sp. z o. o. i NDI SA - podaje ZTM.

- Poza największą zmianą, którą bez wątpienia będzie zamknięcie dla ruchu trasy PST, nastąpi otwarcie przebudowanego torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. Tramwaje przestaną jeździć po tymczasowym łuku torowym na pl. Wiosny Ludów. Z tego względu zmiany obejmą w zasadzie całą sieć komunikacji tramwajowej i autobusowej - dodaje.

Sam remont trasy PST ma potrwać 10 miesięcy i zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszym, trwającym około pół roku, cała trasa będzie wyłączona z użytku. Wzdłuż niej kursować będzie autobus za tramwaj T12 - pojedzie z osiedla Sobieskiego do przystanków Żniwna i Armii Poznań, gdzie będzie można przesiąść się na linie 4, 10, 15 i 96. W sierpniu autobus ma kursować co 3 do 5 minut (w zależności pory dnia).

- Tramwaje na przystankach Żniwna i Armii Poznań w sierpniu pojawiać się będą w godzinach szczytu komunikacyjnego co około 4 minuty. Podczas wyłączania trasy PST warto skorzystać również z pozostałych linii autobusowych, dających możliwość dojazdu do tras tramwajowych prowadzących do Połabskiej i Błażeja, a także na Piątkowską. Zawieszone zostaną również nocne linie tramwajowe nr 201 i 202. Komunikację nocną zapewnią linie autobusowe nr 231 i 232.

ZTM już podkreśla, że zmiany wprowadzone w sierpniu będą tymczasowe. Powód? We wrześniu mają ruszyć kolejne remonty: w centrum miasta (w rejonie Okrąglaka) oraz przebudowa Trasy Kórnickiej. Wówczas rozkład jazdy ponownie przejdzie rewolucję.

Szczegóły zmian zaplanowanych od 1 sierpnia TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro