Reklama

Problem z kolejnym podpoznańskim jeziorem: "przy powierzchni pływają setki ryb, raki wychodzą na plażę"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o Jezioro Raczyńskie w Zaniemyślu.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. - Może ktoś się zainteresuje, co się dzieje z rybami na plaży w Zaniemyślu. Przy powierzchni pływają setki ryb, raki wychodzą na plażę - napisał. I podesłał zdjęcie, na którym widać kilka martwych ryb, ale też kręgi na wodzie wskazujące na to, że tuż pod powierzchnią pływa sporo żywych ryb, które prawdopodobnie próbują "łapać" powietrze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Okazuje się, że informacja w tej sprawie dotarła także do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 136 w Zaniemyślu. - Natychmiast o sytuacji został powiadomiony prezes Gospodarstwa Rybackiego Miłosław, gdyż jest użytkownikiem rybackim tego akwenu, Państwowa Straż Rybacka w Zaniemyślu oraz Urząd Gminy Zaniemyśl - wyjaśnia nam Paweł Jagodziński z lokalnego koła PZW.

Skontaktowaliśmy się z Gospodarstwem Rybackim Miłosław. Przedstawiciele właśnie jadą na miejsce. - Niestety, ale z opisu sytuacji wynika, że to przyducha. Mamy tylko nadzieję, że miejscowa. Jadę ocenić sytuację - mówi nam pracownik gospodarstwa.

Przypomnijmy, że od kilku dni setki śniętych ryb wyławiane są z Jeziora Średzkiego, martwe ryby pojawiły się też w Jeziorze Niepruszewskim. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

 • Aktualizacja
  wtorek, 23.08.2022 r., godz. 10.52
  Aktualizacja
  wtorek, 23.08.2022 r., godz. 10.52
  Ze wstępnych informacji wynika, że w jeziorze nie stwierdzono śniętych ryb. Na miejsce wysłano patrol policji. Służby sanitarne i WIOŚ będą monitorować sytuację.
 • Aktualizacja
  wtorek, 23.08.2022 r., godz. 11.11
  Aktualizacja
  wtorek, 23.08.2022 r., godz. 11.11
  - Pracownicy samorządu i straż pożarna są na miejscu. Odnaleziono kilkadziesiąt sztuk martwego narybku okonia. Mają zostać podjęte działania prewencyjne. W drodze są już służby, które zbadają poziom tlenu na jeziorze - wyjaśnia Paweł Jagodziński z lokalnego koła PZW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro