Reklama
Reklama

Dziki zadomowiły się na Ratajach. W nocy spacerują całymi stadami

Spacer dzików po poznańskich Ratajach. | fot. Kadr z filmu nadesłanego od Czytelnika
Spacer dzików po poznańskich Ratajach. | fot. Kadr z filmu nadesłanego od Czytelnika

W ostatnim czasie częściej spotykamy je w mieście niż w lesie.

Czytelnik przesłał nam film nagrany po godzinie 22:00 na poznańskich Ratajach. Zatrzymał samochód, żeby przepuścić stado dzików. Podczas gdy zwierzęta przechodziły przez jezdnię, Czytelnik zarejestrował spacer młodych z lochą.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Taki widok dziś już nikogo nie dziwi. Dzikie zwierzęta coraz częściej w nocy szukają pożywienia przy śmietnikach lub tuż obok posesji domów jednorodzinnych. Niektórzy nawet mawiają, że to my, ludzie, jesteśmy u nich gośćmi.

Na podobny spacer po centrum Poznania dziki wybrały się rok temu, wzbudziły wtedy żywe zainteresowanie mieszkańców o czym pisaliśmy tutaj. Czytelniczka napisała wówczas - Kto to widział, by w centrum miasta, koło Browaru, biegały swobodnie 2 dorodne dziki... Czy miasto naprawdę nie może nic z tym zrobić?

Dziś już można rzec, że większość społeczeństwa oswoiła się z dziką zwierzyną. Wywołuje ona uśmiech, ale i panikę, gdy pozostaje się sam na sam z przypadkowo spotkaną lochą, która chroni swoje małe. W niektórych miastach w Polsce, na przykład w Gorzowie Wielkopolskim, wywieszono na klatkach schodowych plakaty z numerem telefonu, na który należy dzwonić, gdy ktoś zobaczy na osiedlu dzika. Wydaje się jednak, że najrozsądniejszą opcją jest po prostu zejście dzikom z drogi.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro