Reklama
Reklama

Dziki spacerowały po... centrum Poznania. "To już jest przesada"

Dziki na Świętym Marcinie | fot. Artur

Dziki nie przestają zaskakiwać poznaniaków.

Choć wydawałoby się, że temat dzików zdecydowanie zbrzydł mieszkańcom Poznania, obecność zwierząt wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. W nocy z wtorku na środę dziki pojawiły się w ścisłym centrum miasta, konkretnie na ulicy Święty Marcin oraz w rejonie Starego Browaru. - Chciałam wam zgłosić, że to już jest przesada z tymi dzikami... Kto to widział, by w centrum miasta, koło Browaru, biegały swobodnie 2 dorodne dziki... Czy miasto naprawdę nie może nic z tym zrobić - dopytuje nasza Czytelniczka Kamila.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zdjęcia z ulicy Święty Marcin dostaliśmy natomiast od Artura. To właśnie stąd dziki udały się w kierunku Starego Browaru, gdzie zobaczyła je Kamila.

Przypominamy, że na Facebooku powstała nowa grupa założona przez poznańskich leśników. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Zgłoszenia mieszkańców mają pozwolić na ustalenie dróg migracji dzików w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro