Reklama
Reklama

Na Facebooku powstała nowa grupa założona przez leśników - "Zgłoś dzika w Poznaniu"

Os. Rusa | fot. Czytelnik
Os. Rusa | fot. Czytelnik

Ma pomóc "rozpoznać migrację dzików w mieście".

Mieszkańcy mają dość, a dziki nic sobie z tego nie robią. Wciąż odwiedzają poznańskie osiedla wprowadzając przy tym spore zamieszanie. Miasto powołało specjalny zespół, którego zadaniem jest poradzenie sobie z "dzikim" problemem, ale na ustalenia jego członków jeszcze musimy poczekać.

Teraz w walkę o to, by dziki wróciły do naturalnego środowiska, włączają się poznańscy leśnicy. - Zakład Lasów Poznańskich wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania, zamierza aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu poradzenie sobie z wzrastającym problemem nadmiernej populacji dzika w lasach komunalnych oraz terenach zurbanizowanych miasta Poznania - informują leśnicy. - Do bliższego rozpoznania migracji dzików w mieście pragniemy wykorzystać jako narzędzie pomocnicze nowo utworzoną grupę "Zgłoś dzika w Poznaniu" - dodają.

Grupa powstała na Facebooku. - Wystarczy do niej dołączyć, wstawić zdjęcie dzika i dodać dokładne dane lokalizacji zrobionego zdjęcia. Dane lokalizacyjne zdjęć umożliwią poznanie dróg, którymi poruszają się dziki. Otrzymane od Państwa informacje przyczynią się do opracowania i skuteczniejszego wdrażania zadań w zakresie profilaktyki zagrożeń bezpieczeństwa ludzi wynikających z obecności dzików wolno żyjących w lasach komunalnych oraz obszarach zurbanizowanych miasta Poznania - kończą.

Do grupy można dołączyć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro