Reklama
Reklama

Uszkodzono 11 drzew w trakcie prac na Hetmańskiej? Roboty wstrzymano

fot. Robert Kalak / Koalicja ZaZieleń Poznań FB
fot. Robert Kalak / Koalicja ZaZieleń Poznań FB

Chodzi o prace przy budowie przejazdu rowerowego przez ulicę Hetmańską na wysokości Jarochowskiego.

O sprawie poinformowała Koalicja ZaZieleń Poznań. - Co najmniej 11 kasztanowców czerwonych z zabytkowej alei wzdłuż ulicy Hetmańskiej ma poważnie uszkodzone korzenie. To wynik prac prowadzonych przez Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach przebudowy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego. Prace prowadzone są metodą głębokich wykopów liniowych wzdłuż torów, na głębokości pół metra. Korzenie zostały przycięte koparką, a po ułożeniu kabli zasypane ziemią. Ubytek to ok. 30% bryły korzeniowej, która odpowiada za zasilanie drzewa w wodę i sole mineralne - podaje koalicja na Facebooku. - Taki sposób prowadzenia prac ziemnych jest niezgodny ze standardami ochrony drzew w mieście, które zostały przyjęte przez Prezydenta Jacka Jaśkowiaka 17.05.2022 - dodaje.

Z relacji koalicji wynika, że po jej interwencji Zarząd Dróg Miejskich nakazał PIM-owi wstrzymanie prac w tym miejscu. Powiadomiono Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zapytaliśmy ZDM i PIM o sprawę. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że właśnie przez tę inwestycję w długi weekend wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na fragmencie ulicy Hetmańskiej oraz na ulicy Reymonta. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro