Reklama

Długi weekend bez tramwajów na Reymonta i odcinku Hetmańskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań

Przez budowę przejazdu rowerowego.

We wtorek ruszyła budowa przejazdu rowerowego przez ulicę Hetmańską na wysokości ulicy Jarochowskiego. Już zawężono tu jezdnię - zamknięto wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach. Przejście dla pieszych przez torowisko jest tu obecnie niedostępne. Pojawi się tu nie tylko przejazd rowerowy, ale też nowa sygnalizacja świetlna.

Już wiadomo, że ze względu na inwestycję w długi weekend 12-15 sierpnia odcinkiem ulicy Hetmańskiej oraz ulicą Reymonta nie pojadą tramwaje. - Od pierwszych kursów w piątek (12 sierpnia) do końca tzw. długiego sierpniowego weekendu tramwaje linii numer 1 i 7 kursować będą objazdem ulicami Głogowską i Grunwaldzką pomijając ulicę Reymonta i fragment Hetmańskiej - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

Linia nr 1
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka - Szwajcarska - FRANOWO

Linia nr 7
OGRODY - Przybyszewskiego - Grunwaldzka - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Zamenhofa - Jana Pawła II - Podwale - ZAWADY

- Komunikację na pozbawionej ruchu tramwajowego ulicy Reymonta zapewni autobus linii numer 164, który obecnie kursuje zmienioną trasą (z uwagi na remont) właśnie przez Reymonta (obsługa przystanków Arena n/ż i Arciszewskiego). Natomiast na pozbawionym ruchu tramwajowego fragmencie ulicy Hetmańskiej transport zapewni autobus linii numer 179 (obsługa przystanków Arciszewskiego i Głogowska/Hetmańska) - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro