Reklama
Reklama

E-papieros powodem porwania 14-latki w Poznaniu?

fot. L.T.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu.

Nastoletnia dziewczynka została uprowadzona spod sklepu na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu. Policjantów powiadomiła o tym mama dziewczynki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do działania. Po godzinie 17, auto, w którym przewożona była nastolatka zostało zatrzymane w Złotnikach. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Jak relacjonował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, dziewczynka trafiła do szpitala. Miała ogoloną część głowy, brwi, byłą przypalana papierosami i zmuszana do innej czynności seksualnej. W sprawie zatrzymano pięć osób - dorosłą kobietę i czworo nastolatków w wieku 13, 14 i 17 lat.

Do tej pory policja nie mówi o motywach działania sprawców. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Poznań, powodem brutalnego zachowania miał być e-papieros, którego grzałkę miała przepalić 14-latka. Przedmiot należał do jednej z dziewczyn, jej chłopak miał zażądać zwrotu kosztów, na co dziewczyna się nie zgodziła, dlatego została zaatakowana. Taka wersja miała być przedstawiona w korespondencji SMS-owej pomiędzy nastolatkami, do której dotarli dziennikarze radia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro