Reklama
Reklama

Plac zabaw na Malcie w "opłakanym stanie". "Rozebrane maszyny niebezpieczne dla dzieci"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o plac zabaw w pobliżu Malta Ski.

Plac zabaw, o którym mowa, został otwarty w 2014 roku. Pieniądze na jego utworzenie pochodziły z budżetu obywatelskiego, a nie była to mała kwota. Kosztował bowiem prawie 2 miliony złotych. Pojawiły się tam zjeżdżalnie, huśtawka, liny, ale też urządzenia z siłowni zewnętrznej.

Po ponad 8 latach plac nie jest już tak atrakcyjny jak w chwili jego otwierania. - Jest w opłakanym stanie. Rozebrane maszyny do ćwiczeń są niebezpieczne dla dzieci. Widać, że jest tak od dłuższego czasu. Proszę o interwencję dla bezpieczeństwa dzieci - napisał do nas Czytelnik.

Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że do kwietnia 2022 roku plac zabaw był dzierżawiony podmiotowi zewnętrznemu. - Jego obowiązkiem było dbanie o właściwy stan tego obiektu. Od kwietnia placem zabaw zarządzają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które zleciły jego przegląd, konserwację i naprawę uszkodzonych elementów - tłumaczy. - Realizacja tego typu zleceń przebiega w ostatnim czasie z opóźnieniem związanym z oczekiwaniem na materiały. Mamy jednak zapewnienie od wykonawcy naprawy, że prace mają zostać wykonane na przełomie lipca i sierpnia - dodaje.

Jak ustaliliśmy, w najbliższym czasie na tym placu zabaw nie pojawią się żadne nowe urządzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro